چگونه یک سخنرانی خوب داشته باشیم تا مخاطب را جذب کنیم؟

چگونه یک سخنرانی خوب داشته باشیم تا مخاطب را جذب کنیم؟

یک سخنرانی خوب می تواند، قدرت ارتباط و تأثیر گذاری بسیار داشته و توان جذب در مخاطبان را بالا ببرد. شما با داشتن اعتماد به نفس افزونتر در یک سخنرانی خوب، موفق به کسب اعتبار زیادتری در جمع مخاطبان خواهید شد. باید بدانید که بسیاری از افراد، دارای قدرت فن بیان و سخنوری شایسته ای می باشند. حتی با استفاده از سخنرانی و آموزش های فن بیان، شاهد موفقیت های چشمگیری در رابطه با  محیط شغلی و … نیز  در این سخنرانان  می شوید. بنابراین بد نیست در بررسی موضوع چگونگی یک سخنرانی خوب، با ما همراه باشید.

 

جلسه سخنرانی

 

آمادگی شروع و پایان در یک سخنرانی خوب

آگاه باشید که سخنرانی از دو جنبه اصلی، برخوردار است که تأثیر مستقیمی بر چگونگی آن خواهد گذاشت. اول آنچه که در سخنرانی مطرح می کنید که می تواند بنا به ایده ها و انتخابهای گوناگون، باشد. اما مسئله دوم شامل چگونگی فن بیان و سخنوری، شما است که به ارائه یک سخنرانی قدرتمند، کمک خواهد کرد. شاید نتوانید تصور کنید که مهم ترین قسمت یک سخنرانی خوب، آغاز و پایان آن است. شما در شروع سخنرانی، دارای یک فرصت کوتاه برای جلب نظر مخاطب هستید. سعی کنید که آرامش خود را، حفظ کرده و با اعتماد به نفس کامل یک جمله ابتدایی قوی و تأثیر گذار انتخاب نمایید. حتی می توانید کار را با یک داستان گویی مربوط به خود و در ارتباط با موضوع، شروع نمایید و از برانگیختن  احساسات مخاطب استفاده کنید.  بی شک می دانید که حرف های جالب توجه و هیجان انگیزی، برای گفتن دارید. راستی تلاش نمایید که پایان سخنرانی را نیز با جمله ای خنده دار یا محرک، به پایان برسانید.

 

مشخص نمودن الگوی برنامه ریزی شده در یک سخنرانی خوب

در یک سخنرانی خوب سخنران باید آنچه را که می خواهد ارائه دهد، در ابتدای سخنرانی بازگو نماید. شما باید به این نکته توجه داشته باید که موضوع انتخاب شده در سخنرانی، حائز حداقل یک نکته اساسی و نه تعداد بی شماری ظرائف و نکات باشد. بدینوسیله مخاطبان هرگز احساس خستگی و اینکه وقت خود را تلف نموده اند، نخواهند داشت.

 

لحن گفتار در قالب و اسکلت یک سخنرانی خوب

در قالب بندی سخنرانی، باید بدانید که موضوع اصلی متن سخنرانی می باشد. بنابراین به زمان کوتاه مقدمه و پایان، توجه داشته باشید. با استفاده از آموزش های فن بیان، صدای شما باید واضح و قدرتمند باشد. از تند گفتن کلمات در یک سخنرانی خوب، پرهیز نمایید. راستی سعی کنید که از حرکات لازم در استفاده از زبان بدن و تغییرات صدا، در مواقع مقتضی هرگز غافل نشوید تا تأثیر بر مخاطب بیشتر گردد.

 

ارتباط با مخاطب دریک سخنرانی خوب

هرگز به پنهان کردن خود پشت دستگاه هایی که در سخنرانی استفاده می کنید، نپردازید. تلاش شما باید بر این قرار بگیرد که با همه مخاطبان، ارتباط برقرار کنید. سعی کنید که بخوبی دیده شوید و صدای شما به راحتی به گوش شنونده برسد. بدینوسیله می توانید زنده کننده این احساس باشید که برای مخاطبان، سخن می گویید.

 

ارتباط با مخاطب در جلسه سخنرانی

 

تمرین و تجدید نظر راز پیروزی در یک سخنرانی خوب

توجه کنید که یک سخنرانی خوب، با تمرین زیاد ماهیت و هویت می یابد. آنگاه با مشخص شدن نقاط ضعف، زمان تجدید نظر در قسمتهایی که سخنرانی آنچنان قوی نیست، خواهید پرداخت. سرانجام با برخورداری از گوهر اعتماد به نفس و رعایت آموزش های فن بیان و ورزیدگی لازم، به ارائه یک سخنرانی خوب می توانید امیدوار باشید.

 

تمرین قبل از جلسه سخنرانی

ارائه سخنرانی خوباصول سخنرانی خوباموزش سخنرانی خوباهمیت سخنرانی خوببرای یک سخنرانی خوب چه کنیمپایان سخنرانی خوبترفندهای سخنرانی خوبچطور خوب سخنرانی کنیمچطور سخنران خوب باشیمچطور یک سخنرانی خوب داشته باشیم؟چگونگی سخنرانی خوبچگونه خوب سخنرانی کنمچگونه خوب سخنرانی کنیمچگونه سخنران خوب باشیمچگونه سخنران خوب شویمچگونه سخنرانی خوب ارائه دهیمچگونه سخنرانی خوب داشته باشیمچگونه یک سخنرانی خوب ارائه دهیمچگونه یک سخنرانی خوب داشته باشیمخصوصیات سخنرانی خوبدانلود سخنرانی خانواده خوبدانلود سخنرانی خانواده خوب پناهیاندانلود سخنرانی نماز خوب استاد پناهیاندانلود سخنرانی نماز خوب پناهیاندانلود سخنرانی های خوبرازهای سخنرانی خوبراهکارهای سخنرانی خوبراههای سخنرانی خوبروش سخنرانی خوبروشهای سخنرانی خوبسخنران خوبسخنران خوب بودنسخنران خوب شدنسخنران خوب کیستسخنران خوبی باشیدسخنراني خوبسخنرانی آخر یه روز خوب میادسخنرانی اخلاق خوبسخنرانی اهنگ یه روز خوب میادسخنرانی چگونه یک نماز خوب بخوانیمسخنرانی حال خوبسخنرانی حال خوب کنسخنرانی خانواده خوب پناهیانسخنرانی خواب رائفی پورسخنرانی خوبسخنرانی خوب انتخاباتیسخنرانی خوب چیستسخنرانی خوب دانشمندسخنرانی خوب در جلسهسخنرانی خوب در جمعسخنرانی خوب مذهبیسخنرانی در مورد اخلاق خوبسخنرانی در مورد حال خوبسخنرانی در مورد دوست خوبسخنرانی در مورد زندگی خوبسخنرانی درباره اخلاق خوبسخنرانی درباره دوست خوبسخنرانی دوست خوبسخنرانی رائفی پور خوب بد زشتسخنرانی رفیق خوبسخنرانی مادر خوبسخنرانی نماز خوبسخنرانی نماز خوب پناهیانسخنرانی های خوبسخنرانی یه حس خوبشرایط سخنرانی خوبشروع سخنراني خوبشروع سخنرانی خوبشیوه سخنرانی خوبطرز سخنرانی خوبطریقه سخنرانی خوبعکس سخنرانی خوبفن سخنرانی خوبفیلم سخنرانی خوبکتاب سخنرانی خوبمتن سخنرانی خانواده خوب پناهیانمتن سخنرانی خوبمتن سخنرانی های خوبمراحل سخنرانی خوبمشخصات سخنرانی خوبمطالب سخنرانی خوبمقدمه سخنرانی خوبموضوع سخنرانی خوبنحوه سخنرانی خوبنکات سخنرانی خوبنمونه سخنرانی خوبویژگی سخنرانی خوبیک سخنران خوب کیستیک سخنرانی خوبیک سخنرانی خوب باید چگونه باشدیه سخنرانی خوب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *