گامهای مهم در مسیر رشد و توسعه فردی، شاهراه جاویدان موفقیت

گامهای مهم در مسیر رشد و توسعه فردی، شاهراه جاویدان موفقیت

مسیر رشد و توسعه فردی می تواند، میانبری عظیم در جهت تعالی روح و سلامت جسم شما محسوب گردد. با برداشتن قدم در مسیر رشد و توسعه فردی، خود را به پیشرفت در زمینه های جسمی، عاطفی، ذهنی، اجتماعی و معنوی عادت می دهید. باید بدانید که همیشه و در همه حال نقطه اوج رویاهای طلایی رنگی، در زندگی وجود دارد که اغلب اوقات ذهن شما با اندیشه رسیدن  به آنها درگیر می شود. بنابراین با ما در مسیر رشد و توسعه فردی، همراه باشید.

 

رسیدن به قله آرزوها

 

شناسایی خود واقعی، گامی مؤثر در مسیر رشد و توسعه فردی

آیا تاکنون به خود واقعی درون خود، اندیشیده اید؟ با خود تعارف نکنید و به خواسته های حقیقی و به آنچه در ذهن می پرورانید، بهتر بیاندیشید. دایره های سیاه زندگی را، که مانند مانعی جهت رسیدن به اهداف افسانه ای شما قد علم کرده اند، ببینید. بیایید جهت ورود به جریان توسعه فردی، ابتدا اهداف خود را طبقه بندی و لیست نمایید.

 

مشخص نمودن اهداف اصلی، گامهای اولیه توسعه فردی

در تعریفی به اختصار از رشد فردی، باید آن را کلیه مراحلی بدانید که در هر قدم شما را به خواسته قلبی نزدیک می سازد. اگر مایل به پیشرفت در مسیر رشد و توسعه فردی هستید، باید ستاره تصورات خود را پررنگ نمایید تا درخشش طلایی آن، دیدگان شما را خیره سازد. ستاره ای که می تواند مربوط به موفقیت چشمگیر، در زمینه تحصیلات عالی باشد و یا رسیدن به دورنمای جذابی در رابطه با شغلی که دوست دارید. البته شاید هم وسوسه  ثروت، خانه ویلایی لوکس و یا شریک ایده آل، ستاره پررنگ شده نقاشی ذهنی شما است؟

 

نزدیک شدن به اهداف

 

طرح ریزی در مسیر رشد و توسعه فردی با دور ریختن افکار منفی

باید بتوانید که با برنامه ریزی صحیح در جهت آنچه مطالبات شما است، قدم بردارید. این کار مثبت را، با دور ریختن افکار منفی شروع کنید. بدینوسیله اعتماد به نفس، پیدا  کرده و نمی توانم و نمی شود را از دایره لغات فکری خود خارج می سازید. حالا زمان آن است که نقاط قوت خود را، جدی بگیرید. باید تخصص ها و مهارت های خود را، به عنوان گامی در رشد فردی تقویت نمایید.

 

ترک منطقه امنیت به منظور گامی در توسعه فردی

راضی به ترک ناحیه امنی باشید که همچون موانعی جلو راه شما صف کشیده اند. از انزوای ذهنی، با آموزش های فن بیان خارج شوید. با یادگیری فن بیان و سخنوری، به استقبال عادات خوب بروید. با محبت و سخاوتمند باشید. بدین ترتیب استفاده از برنامه های رشد شخصی، بهترین راهنما و تضمینی جهت نیل به پیروزی شما خواهد بود.

 

تحمل سختی را داشته باشید

شما برای رسیدن به آنچه می خواهید، از تک تک لحظات باید به شیوه صحیح استفاده نمایید. بتدریج از حالت خجالتی بودن خود، فاصله می گیرید و حتی مشتاق استفاده از فن بیان و سخنوری در جمع می شوید. شما مسئولیت خطیر انسان بودن را، یدک می کشید و برای رسیدن به اقیانوس موفقیت از تحمل رنج هر سختی بر خواهید آمد. بنابراین گامهای مهم در مسیر رشد و توسعه فردی، را محکم تر بردارید که چندان با آن فاصله ندارید.

 

هدف نزدیک است

 

معرفت نسبت به قانون طبیعت

اعتقاد به اینکه خداوند رحمان با قانون یکتای طبیعت، در هر گامی همراه شما است، از بهترین ایده ها می باشد. بنابراین به خدا توکل کنید تا در هر قدم از لحاظ سلامتی جسمی و تقویت ذهنی متعالی تر شوید. آنگاه بنا بر قانون طبیعت هر گاه در مسیر رشد و توسعه فردی موفق شدید، خواهان موفقیت های افزونتر با ترسیمی از بی نهایت باشید.

ابعاد توسعه فردیاصول توسعه فردیالگوی توسعه فردیاموزش توسعه فردیانیمیشن توسعه فردیاهداف توسعه فردیبرنامه توسعه فردیبرنامه توسعه فردی idpبرنامه توسعه فردی pdpبرنامه توسعه فردی پرستاریبرنامه توسعه فردی چیستبرنامه توسعه فردی کارکنانبرنامه توسعه فردی کارکنان بیمارستانبرنامه ی توسعه ی فردیپادکست توسعه فردیپاورپوینت توسعه خلاقیت فردیپاورپوینت توسعه فردیپرسشنامه توسعه فردیتعریف توسعه فردیتوسعه خلاقیت فردیتوسعه خلاقیت فردی چیستتوسعه خلاقیت فردی و تیمیتوسعه شایستگی های فردیتوسعه شخصیت فردیتوسعه فردیتوسعه فردی pdfتوسعه فردی pptتوسعه فردی اپاراتتوسعه فردی با پرسشگریتوسعه فردی با مجتبی شکوریتوسعه فردی به انگلیسیتوسعه فردی چیستتوسعه فردی در سازمانتوسعه فردی سازمانیتوسعه فردی کارکنانتوسعه فردی کتابتوسعه فردی متممتوسعه فردی مجتبی شکوریتوسعه فردی مدیرانتوسعه فردی مقالهتوسعه فردی منابع انسانیتوسعه فردی نوری زادهتوسعه فردی و سازمانیتوسعه فردی ویکی پدیاتوسعه فردی یعنی چهتوسعه مهارت های فردیتوسعه مهارت های فردی چیستتوسعه مهارتهای فردیتوسعه های فردیتوسعه و بهبود فردیتوسعه و رشد فردیتوسعه ی خلاقیت فردیتوسعه ی فردیتوسعه ی فردی چیستتوسعه یافتگی فردیجدول توسعه فردیچالش توسعه فردیدوره توسعه فردیدوره توسعه فردی و کارآفرینیراهکارهای توسعه فردیراههای توسعه فردیرشد و توسعه ی فردیروانشناسی توسعه فردیروش توسعه خلاقیت فردیروش توسعه خلاقیت فردی کشش مسئلهروش های توسعه خلاقیت فردیروشهای توسعه فردیسایت توسعه فردیشاخص توسعه فردیشاخص های توسعه فردیشاخص های توسعه یافتگی فردیطرح توسعه فردیعوامل توسعه فردیفاطمه سادات مربی توسعه فردی اینستاگرامفرم توسعه فردیفرم توسعه فردی کارکنانفیلم توسعه خلاقیت فردیفیلم توسعه فردیکارگاه توسعه فردیکتابهای توسعه فردیکلاس توسعه فردیکوچ توسعه فردیکوچینگ توسعه فردیمربی توسعه فردیمربی توسعه فردی فاطمه ساداتمشاوره توسعه فردیموانع توسعه خلاقیت فردی و سازمانینقشه توسعه فردیهمایش توسعه فردی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *